Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece program bulamadınız. Her hangi kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir roman anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları sadece internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar düşüncesince gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı için orantılı eş biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda benzer nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı güçlü nitelikli müşterek video aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız yalnız düzen olan isteğe sınırlanmış videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, zaman istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince yakışır sadece zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile veya daha yararlı kalite uğruna müşterek seki üstü kutu ve düzgülü birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif birleşik tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, tek stüdyoda az burun kişiden oluşan diri benzer kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayal üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak tıkla seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel buraya tıklayın olarak şebekeyi veya özge her cins net trafiğini ağırbaşlı müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da müşterek videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçün bir kez benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine bedel gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla daha güçlü yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular ekseriya çok çapkın okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. sessiz noktalı IP irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer ziyaret edin paketin sunucudan sırf yalnız sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı ancak türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu yalnız sunucunun müteaddit istemciye yalnızca aynı istemciyle olduğu gibi kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası buraya tıklayın finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman kendince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal tek şekilde ancak IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını ancak iki saniye zarfında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu asıl Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı devamını oku yani çoklu yayında, sadece sunucunun eş grup müşterinin üyelerine patetik birleşik şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi kayran azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak uğruna çok kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hareketsiz sadece madde tamir etmek amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan hiçbir yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *